Selecteer taal Nederlands

Toerisme: de banenmotor

Gelet op het huidige economische klimaat en de gevolgen daarvan voor de toeristische sector heeft ECORYS in opdracht van het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) een verkennende studie gedaan naar de relatie tussen de economie en toerisme. De toeristische sector is van groot belang voor de Nederlandse economie.

35 miljard euro, 400.000 banen, 50.000 bedrijven

Toerisme is een belangrijke economische sector. In 2009 kwamen de bestedigen aan toerisme uit op zo'n 35 miljard euro. Hiervan profiteren ongeveer 50.000 bedrijven. Tegelijkertijd tonen de Ecorys-onderzoeksresultaten aan dat de sector met bijna 400.000 banen tot een van de grotere werkgevers van ons land gerekend kan worden.

Volop groeikansen in toeristische sector

De economische recessie heeft ook de toeristische sector in Nederland niet onberoerd gelaten. Toch zijn de verwachtingen op de lange termijn positief. Ecorys heeft berekend dat er over 10 jaar zo’n 60 à 70.000 banen bij zullen komen in de toeristische sector.